Nagrzewanie i iskrzenie połączeń

Nagrzewanie się połączeń akumulatora

Wyraźne nagrzewanie się miejsca połączenia okablowania z akumulatorem jest oznaką zbyt sporej rezystancji połączenia odnośnie wartości płynącego prądu i sygnałem wyłączając to żeby usunąć problem. Nagrzewanie się miejsca zbiegu sprawia wzrost temperatury środowiska a ponadto bezpośrednie nagrzewanie akumulatora a to negatywnie wpływa także na żywotność samiutkiej baterii. Przyczynę nagrzewania powinno się wyznaczyć i wyeliminować jako że jest to stan awarii lub prowadzący do wystąpienia awarii.

Podwyższona rezystancja połączenia akumulatora z okablowaniem wynika częstokroć z niedopasowania końcówek do terminali akumulatora ale może wystąpić także przy poprawnie dopasowanych końcówkach, mających nominalny rozmiar. Przyczyną utrudnionego przepływu prądu jest dodatkowo zanieczyszczenie terminali akumulatora lub konektorów lub połączenia konektorów z sercem okablowania. Zanieczyszczenia mają sposobność mieć formę nalotów, powstałych w aspekcie działania tlenu, zawilgocenia, kwaśnego obszaru. Tego wersji zanieczyszczenia działają jak izolator i utrudniają przewodzenie.

Iskrzenie połączenia akumulatora

Iskrzenie miejsca zbiegu oznacza szalenie nieodpowiednie połączenie. Iskrzenie, pomijając problemy praktyczne, obniżenie wydajności złącza, może stać się niezwykle niebezpieczne. Wbrew powszechnej opinii, także ze szczelnych akumulatorów bezobsługowych może się wydzielać wybuchowa mieszanka wodoru, co w powiązaniu z z iskrzeniem, w warunkach słabej wentylacji stwarza realne zagrożenie wybuchem.

Stwierdzenie silnego nagrzewania lub iskrzenia w miejscu połączenia okablowania z akumulatorem wymaga natychmiastowej naprawy.

Naprawa uszkodzenia

Pomimo poważnego typu awarii naprawa rutynowo nie jest ani kosztowna ani trudna, polega na oczyszczeniu terminali akumulatora jak również zaopatrzenia okablowania w nowe złącza.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.