Wypożyczalnia samochodów Gdańsk - jak dojechać do lotniska

Odkąd port lotniczy w Gdańsku został rozbudowany, poprawiła się również infrastruktura drogowa i komunikacyjna wokół niego. Dziś można swobodnie się do niego dostać z każdego miejsca w Gdańsku, Sopocie, czy Gdyni. Najłatwiej mają osoby korzystające z aut wynajętych z okolicznych wypożyczalni samochodów Gdańsk, zaopatrzonych w nawigację, która dowiezie nawet najbardziej opornych pasażerów w dowolne miejsce.

Zakładając, że wypożyczalnia samochodów Gdańsk nie była nam potrzebna, bo posiadamy własny środek transportu, warto pamiętać, że do lotniska dostaniemy się zarówno z Gdyni, jak i z Sopotu obwodnicą trójmiejską. Jadąc nią w kierunku Gdańska, musimy z niej zjechać w prawo, w kierunku drogi 472, która prowadzi wprost do portu lotniczego. Z centrum Gdańska z kolei wystarczy dojechać do Galerii Bałtyckiej i skręcić w ulicę Słowackiego, która doprowadzi nas do celu.

Oprócz tego możemy skorzystać z komunikacji miejskiej. Z Gdańska przywiozą nas na lotnisko linie 110, 210 i N3, a z Gdyni autobus numer 510. Do lotniska trasę pokonuje również wielu prywatnych przewoźników, niewielkimi busami dowożąc pasażerów samolotów na miejsce. Można też skorzystać z taksówki albo autokaru organizowanego przez Terminal Miasto. Wypożyczalnie samochodów Gdańsk stanowią jednak najbardziej komfortowe rozwiązanie.

Należy pamiętać, że godzina odlotu samolotu nie jest jednoznaczna z porą naszego przybycia na lotnisko. Na miejscu należy pojawić się znacznie wcześniej, by spokojnie przejść przez odprawę biletową i bagażową. Jeśli odprawę odbyliśmy w Terminalu Miasto, też nie powinniśmy pojawiać się na lotnisku w ostatniej chwili.

Published by