Historia lotniska im. Lecha Wałęsy a wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Lotnisko w Gdańsku ma dość długą i burzliwą historię. Mieści się w Rębiechowie, gdzie wybudowano je na początku lat siedemdziesiątych. Od tego czasu kilkakrotnie zmieniało swoją nazwę, by w 2004 roku otrzymać miano Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Przez cały okres jego działalności rozbudowywała się infrastruktura wokół niego, powstała też niejedna wypożyczalnia samochodów Gdańsk, mająca wspomóc pasażerów w swobodnym przemieszczaniu się po okolicy.

Już od 2006 roku lotnisko obsługiwało ponad milion pasażerów rocznie, a dziś ta liczba wzrosła nawet do dwóch i pół miliona. W związku z takim natężeniem ruchu port musiał być stale modernizowany, a niespełna pół roku temu oddano do dyspozycji pasażerów drugi terminal, który zwiększył komfort podróżowania. Dziś nie ma większego problemu, by dostać się z lotniska do centrum Gdańska czy Gdyni komunikacją miejską, planowana jest również rozbudowa kolei na tym odcinku.

Niezależnie od możliwości, jakie dają publiczne środki transportu, wiele osób woli korzystać z bardziej komfortowych rozwiązań. Dzięki wypożyczalni samochodów Gdańsk jest dla osób, które przyleciały samolotem w zasięgu ręki. Wokół lotniska funkcjonuje wiele firm zajmujących się wynajmem aut, co znacznie poprawia jakość poruszania się po mieście, przyspiesza załatwianie spraw biznesowych, a także pozwala na łatwą organizację swojego czasu.

Rozwój infrastruktury, coraz większy przepływ pasażerów i rozbudowa lotniska wpłynęły na dużą popularność, jaką cieszą się wypożyczalnie samochodów Gdańsk. Ze względu na ilość tego typu firm, nie musimy się martwić i rezerwować auta z wyprzedzeniem. Zawsze znajdziemy miejsce, gdzie wynajmiemy auto dostosowane do naszych potrzeb.

Published by