Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko - nowy rozdział w historii

Wśród wszystkich lotnisk w Polsce, port lotniczy imienia Lecha Wałęsy w Gdańsku uznawany jest za czwarty pod względem wielkości. Gdański port jest jednym ze starszych lotnisk, posiadającym długą tradycje, a ostatnio staje się także jednym z najbardziej nowoczesnych.

Portem cywilnym stał się w 1920 roku, realizując wiele połączeń międzynarodowych. Samoloty latały między innymi do Berlina, Belgradu czy Moskwy. Pierwsza polska linia lotnicza, latająca regularnie została uruchomiona w 1922 roku, realizując połączenia na trasie Gdańsk-Warszawa-Lwów.

Powoli z portu w Gdańsku zaczęły być realizowane połączenia między innymi do krajów skandynawskich, do których podróż z Gdańska trwała naprawdę niewiele czasu. W międzyczasie rozwijały się połączenia krajowe. Oprócz Warszawy, z Gdańska można było latać do Wrocławia, Bydgoszczy czy Krakowa.

Od roku 1974 zaczęło być realizowanych coraz więcej inwestycji, dzięki czemu port mógł się rozwijać. W 1997 lotnisko zostało całkowicie zmodernizowane, wybudowano nowy terminal, a sam port lotniczy otrzymał swego patrona - obecnie nazywany jest oficjalnie portem lotniczym imienia Lecha Wałęsy.

Jako jeden z większych portów w Polsce, może stanowić znakomite zaplecze dla portu w Warszawie, który jest głównym lotniskiem dla Polski. W razie jakiejkolwiek awarii, samoloty bez trudu mogą być kierowane właśnie do Gdańska.

Władze miasta, korzystając z dotacji unijnych zadbały o to, by port stał się jak najbardziej komfortowy i bezpieczny. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zadbano o położenie nowej nawierzchni na terenie lotniska, która odprowadza wodę opadową i nie dopuszcza do oblodzenia nawierzchni. Dzięki temu samoloty bezpiecznie mogą lądować i startować.

Jeśli chodzi natomiast o komfort, port lotniczy w Gdańsku stara się cały czas zaskakiwać swoich pasażerów nowymi udogodnieniami. Otwarty terminal miasto pozwala na szybką odprawę bagażową nawet do 24 godzin przed odlotem. Wszystko w komfortowych warunkach - bez kolejek i stresu.

Kolejnym udogodnieniem jest otworzenie rozległego parkingu, podzielonego na kilka sektorów. Dzięki temu pasażerowie, którzy z lotniska korzystają, mogą zostawiać swoje auta na strzeżonych miejscach za niewielką opłatą.

Do tego dochodzi jeszcze jedno udogodnienie - możliwość skorzystania z oferty, jaką przygotowała wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko. Na terenie Gdańskiego portu takich wypożyczalni samochodów Gdańsk lotnisko działa kilka.

Każda świadczy kompleksowe usługi, pozwalające na rezerwowanie sobie samochodów na przylot do Gdańska. Bez względu na to, czy do Gdańska przylatujemy w celach turystycznych, czy biznesowych, możemy z oferty wypożyczalni samochodów Gdańsk lotnisko śmiało skorzystać.

Oferowane auta to zróżnicowane modele - od małych, ekonomicznych pojazdów aż po najbardziej luksusowe. Do tego warto dodać, że wypożyczalnie oferują auta także dla niepełnosprawnych, a także większe dla rodzin z dziećmi. Dzięki temu można sobie śmiało podróżować, zwiedzając miasto, a nawet robiąc sobie dalszą wycieczkę, do jednego z pobliskich kurortów.

Gdańsk, ze względu na swoją bogatą historię i położenie, skłania do zwiedzania. Ostatnio przekonali się o tym kibice, którzy do Gdańska przylecieli z okazji trwających Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Miasto, jak i cała Polska bardzo im się spodobały, co pozwala mieć nadzieję, że teraz więcej turystów będzie odwiedzało miasto, podziwiając choćby jeden z najpiękniejszych stadionów, który wyglądem przypomina okazały bursztyn.

Published by