Wypożyczalnia samochodów Gdańsk - infrastruktura lotniska

Port lotniczy w Gdańsku należy do największych lotnisk w Polsce. Ze względu na swoją wielkość i rozbudowane zaplecze służy jako zapasowe miejsce do lądowania dla warszawskiego portu lotniczego. Jest położony nieopodal wsi Rębiechowo, której zawdzięcza pierwszą oficjalną nazwę. Pasażerowie samolotów mają jedynie 10 km do centrum Gdańska czy Sopotu. Nieco dalej leży Gdynia, do której trzeba pokonać dystans 23 km.

Od kwietnia bieżącego roku lotnisko posiada dwa terminale, które mają obsługiwać nawet 5 milionów pasażerów, co podwaja liczbę osób korzystających z lotniska w latach ubiegłych. Wokół portu mieści się niejedna wypożyczalnia samochodów Gdańsk, Sopot i Gdynię znacznie przybliżając przybyszom. Nie trzeba korzystać z zatłoczonej komunikacji miejskiej, by szybko dostać się do miejsca przeznaczenia.

Od kiedy wybudowano drugi terminal, na płycie lotniska jednocześnie może zmieścić się nawet jedenaście dużych samolotów. Nowocześnie wyposażony port zawiera profesjonalną obsługę bagażową, wysokiej klasy zabezpieczenia przed pożarem, wybuchem, czy innymi, nieszczęśliwymi wypadkami. Oświetlenie nawigacyjne oraz nowoczesne komputery czwartej generacji zapobiegają wypadkom podczas lądowania i startowania.

Wypożyczalnie samochodów Gdańsk, które znajdują się w pobliżu portu bardzo ułatwiają transport do miasta i z powrotem. Większość osób, które przylatują do Trójmiasta, chce jak najszybciej dotrzeć do centrum, by załatwić ważne sprawy biznesowe. Wypożyczalnia samochodów Gdańsk umożliwia dotarcie w dowolne miejsca, w sposób komfortowy, bez stresu związanego z posiadaniem biletu, czy określonej kwoty pieniędzy dla taksówkarza.

Published by