Port lotniczy dawniej i dziś - wynajem samochodów Gdańsk lotnisko.

Szeroki wachlarz usług, piękna okolica, nowoczesne terminale - tak w skrócie opisać można jedno z najnowocześniejszych, a zarazem i największych lotnisk w naszym kraju, port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Ale czy zawsze tak było? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie warto cofnąć się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat wstecz.

Historia Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku zaczyna się w 1919 roku, to wówczas wtedy został uruchomiony pierwszy port lotniczy. Jednak za oficjalną datę uznaję 2 maja 1974 roku, to wówczas wtedy w Gdańsku- Rębiechowie został otwarty pierwszy port lotniczy. Po kilku latach funkcjonowania, port został przekształcony w kapitałową spółkę handlową.

Spowodowane to było oczywiście zmianami politycznymi i gospodarczymi, jakie dokonywały się w naszym kraju. W porcie wybudowano nowoczesny, odpowiadający standardom europejskim terminal, a pierwszego pasażera odprawiono, dzięki niemu w 1997 roku, w jubileusz 1000-lecia miasta Gdańsk. Dziś, port lotniczy im. Lecha Wałęsy jest trzecim, co do wielkości lotniskiem w Polsce.

W zakres jego usług wchodzą nie tylko odprawa pasażerów, ale również wynajem samochodów Gdańsk, usługi gastronomiczne, handlowe, usługowe i jeszcze wiele, wiele innych. Port lotniczy posiada bogatą i profesjonalną stronę internetową, na której zapoznać można się z firmami specjalizującymi się w dziedzinie wynajem samochodów Gdańsk. Sprawdzić godzinę przylotów, odlotów, zarezerwować bilet, asystę PRM i jeszcze wiele, wiele innych.

Wraz z mistrzostwami Europy 2012 w piłkę nożną port znacznie rozbudowano, wybudowano nowy terminal, zwiększono liczbę firm specjalizujących się w dziedzinie wynajem samochodów Gdańsk, zainwestowano w nową infrastrukturę, drogi. Dzięki poczynionym inwestycjom Międzynarodowy port lotniczy im. Lecha Wałęsy odpowiada nie tylko europejskim, ale i światowym normom.

Published by