Wynajem samochodów Gdańsk a kolizje drogowe

Samochód z wypożyczalni, pomimo że nie jest osobistą własnością osoby, która nim kieruje, to jest jednak jedynie przedmiotem, który może ulec uszkodzeniu również bez winy osoby kierującej nim. Jeśli wynajem samochodów Gdańsk ma dojść do skutku, to przed wynajęciem każda osoba wynajmująca auto powinna zapoznać się z warunkami umowy określającymi prawa i obowiązki ciążące na osobie wynajmującej auto podczas kolizji drogowej.

Najważniejsze są procedury, które trzeba przeprowadzić w przypadku kolizji drogowej, ponieważ to one mogą zaważyć na kwocie pieniężnej wynikającej z naprawy samochodu przez firmę ubezpieczeniową. Podstawową zasada podczas kolizji, która obowiązuje przy wynajem samochodów Gdańsk jest powiadomienie policji, które po przybyciu na miejsce wypadku spisze stosowny protokół zdarzenia.

Protokół ten jest podstawą do uznania szkody samochodowej przez ubezpieczyciela. Następną czynnością jest natychmiastowe zgłoszenie kolizji dla właściciela samochodu, czyli firmy wynajmującej go. Ma to na celu nie tylko zawiadomienie wypożyczalni o nieszczęśliwym zdarzeniu, ale też jest z korzyścią dla wynajmującego, ponieważ firma świadcząca wynajem samochodów Gdańsk może podstawić do dyspozycji wynajmującego inny pojazd - samochód zastępczy.

Wszystkie warunki ubezpieczenia wypożyczanego samochodu są zawarte w umowie, dlatego bezwzględnie należy ją przed podpisaniem przeczytać. W przypadku kolizji drogowej najważniejszą sprawą jest przyczyna kolizji, a przede wszystkim jej sprawca. Jeśli sprawcą kolizji jest osoba wynajmująca auto, to wówczas wypożyczalnia musi obarczyć w niektórych wypadkach kosztami remontu samochodu właśnie osobę wynajmującą auto.

Published by