Vebasto, to rozwiązanie mogące znacznie ułatwić nasze życie

Z pewnością każdy kierowca samochodu ciężarowego będzie wiedział co to jest Vebasto. Dzięki niemu na postoju w kabinie auta robi się ciepło i w miarę przytulnie. Jednak jest ono nie tylko wykorzystywane w przypadku pojazdów wielotonowych. Jego formy odnaleźć możemy także w autach osobowych.

Vebasto, to nic innego niż system ogrzewania postojowego. Jest on całkowicie niezależny od standardowych instalacji auta. Z tej właśnie przyczyny jego działanie jest całkowicie autonomiczne od tego czy silnik pojazdu pracuje, czy nie.

Pełna niezależność polega na wyposażeniu urządzenia we własny silnik. Bardzo często stosuje się także oddzielny system zasilania w prąd. Ponadto w konstrukcji Vebasta odnaleźć można zestaw nagrzewnic samochodowych oraz całą masę kabli i elektroniki. Dodatkowo wnętrze pojazdu wyposażonego w ten system, posiada pulpit użytkownika. Za jego pośrednictwem możemy sterować parametrami pracy urządzenia.

Ogrzewanie postojowe, to nie tylko ciepła kabina na każdym postoju. Wybór odpowiedniej opcji na panelu sterowania pozwoli także znacznie ułatwić wsiadanie w zimę do samochodu. Urządzenie można bowiem ustawić tak, aby przed naszym przyjściem rozgrzało wnętrze i stopiło śnieg zalegający na szybach. Rozwiązanie takie jest nie tylko praktyczne, ale i niezwykle wygodne.

Oczywiście wszystko to, co dobre, nie jest jednocześnie tanie. Vebasto znajduje się na liście dodatkowego wyposażenia samochodu w przypadku ciężarówek i bardzo luksusowych aut. Można je także zamontować w specjalnych stacjach w przypadku pozostałych pojazdów. Jego cena jest jednak niezbyt konkurencyjna i zabieg taki może się średnio opłacać. Przeciętnie montaż Vebasta może kosztować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Po zakupie ogrzewania postojowego pamiętać należy także o właściwym jego serwisowaniu i przeglądach.

Published by