Oryginalny alarm samochodowy montowany u autoryzowanego dealera? Czy jego zamiennik?

Instalacja alarmu w samochodzie wydaje się być w dzisiejszych czasach niezbędna. Kradzieże samochodów i włamania są bardzo częste. Firmy ubezpieczeniowe montaż alarmu samochodowego często uznają za warunek niezbędny do zawarcia umowy auto casco. Czasem wystarczy montaż zamku centralnego. Pozostaje jednak kwestia: wybrać alarm samochodowy oryginalny, taki który oferuje dealer? Czy też zdecydować się na inny alarm?

Trzeba jasno powiedzieć, że alarm samochodowy nie stanowi standardowego wyposażenia auta. Aby go założyć trzeba najczęściej zapłacić za to i jest to kwota znacznie przewyższająca alarmy renomowanych firm montowane w samochodowych. Jeśli jednak auto jest na gwarancji montaż alarmu w nieautoryzowanym warsztacie może spowodować utratę gwarancji.

Montowanie oryginalnego alarmu ma swoich zwolenników, którzy uważają, ze tylko taki alarm będzie działał w sposób niezawodny. Z kolei zwolennicy montowania nieoryginalnych alarmów, czyli zazwyczaj przedstawiciele punktów, które specjalizują się w zakładaniu alarmów samochodowych twierdzą, że za montowaniem oryginalnych alarmów kryją się praktyki monopolistyczne. Uważają oni, że oryginalna instalacja to zaledwie kilka schematów, co jest znacznym ułatwieniem dla potencjalnego złodzieja.

Dla zwykłego użytkownika pojazdu ważne jest, aby alarm, który jest przecież urządzeniem elektronicznym i musi działać czasem w naprawdę trudnych warunkach był urządzeniem solidnie założonym i wytrzymałym. Alarm musi byc przede wszytskim skuteczny.

Published by