Akumulatory napędzają gospodarkę i ratują życie

Akumulatory mają bardzo szerokie zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach życia. Aby samochód jeździł potrzebuje akumulatora. Żeby bezprzewodowy odtwarzacz muzyki mógł wydawać przyjemne dla ucha dźwięki, musi posiadać zasilanie. Upamiętnianie wspaniałych chwil aparatem wymaga działającego sprzętu wyposażonego w akumulatory w postaci baterii. Żebyśmy mogli dzwonić i wysyłać wiadomości tekstowe z każdego miejsca na ziemi, znad morza, z plaży, z lasu, musimy mieć działający telefon komórkowy zasilany baterią. Jak widać, akumulatory są praktycznie wszędzie. Człowiek nie wyobraża sobie życia bez nich.

Także wiele działów gospodarki nie może działać bez akumulatorów. Życie jest nieprzewidywalne i zawsze się może zdarzyć coś niespodziewanego. Przykładowo wskutek wypadku albo kataklizmu może zostać zniszczone źródło energii, z którą wykorzystuje fabryka lub szpital. W pierwszym przypadku brak prądu spowoduje ogromne straty finansowe, w drugim - zagrożone będzie życie bardzo wielu osób. By zabezpieczyć się na wypadek takich sytuacji, inwestuje się w zasilanie awaryjne.

UPS, czyli zasilacz awaryjny (zwany też bezprzerwowym), wykorzystywany jest właśnie w momencie, gdy zawiedzie tradycyjne źródło energii.

Published by