Wyprofilowane foteliki samochodowe z atestami dla dzieci.

Wprowadzenie do kodeksu drogowego przymusu zapinania dzieci w samochodowe foteliki było jednym z rozsądniejszych kroków polskiej legislacji. Jednak sam fotelik samochodowy zakupiony bez uprzedniego zagłębienia się w temacie nie wystarczy, by w trakcie wypadku uchronić malucha przed obrażeniami. Istotne jest, żeby był on idealnie dopasowany do modelu pojazdu. Tylko wtedy, gdy będzie komponował się z kształtem siedzenia może zapewnić maksymalną skuteczność. Najważniejszą kwestią jest prawidłowe profilowanie. Zmienia się ono wraz z wiekiem pasażera i jest odrębne w różnych samochodach.

Niezaprzeczalnie musimy precyzyjnie dobierać foteliki samochodowe do wielkości dziecka. Chodzi głównie o to, że foteliki dla niemowląt zapewniają im inną pozycję ciała niż te dla trzylatka. Część jest profilowana tak, by szkrab leżał, inne pozwalają na pozycję półsiedzącą a te dla starszych dzieci umożliwiają zwykłe siedzenie. Określając, które to są bezpieczne foteliki warto zdać się na opinie ekspertów. Wielokrotne crash testy przeprowadzane przez różne firmy i organizacje dowodzą, że dziecko w samochodzie nie ma szans na przeżycie, jeśli nie jest zabezpieczone fotelikiem.

Kolejne sprawdziany wskazały, jakie sposoby na przewożenie niemowlęcia są najskuteczniejsze. Przedstawiono również konkretne typy fotelików, które spisały się na medal. Istotą jest tu dbałość o to, żeby dziecko zostało w nich ułożone w taki sposób, by w czasie wypadku lub gwałtownego hamowania nie zostało narażone na zbyt silny ucisk pasa lub poszczególnych elementów fotelika. Wszystkie modele uznane za najlepsze foteliki bez problemu obejrzymy w Internecie. To pozwoli wybrać nam ten, który będzie pasował do potrzeb dziecka oraz do parametrów naszego pojazdu.

Published by